FUNDACJA LIDEREK LOKALNYCH

Pierwsze spotkanie Fundacji Liderek Lokalnych za nami!

Trzeba mieć odwagę, poparcie w rodzinie i duże poczucie odpowiedzialności, by zostać prawdziwą liderką, mówiła prof. Kamilla Marchewka Bartkowiak podczas spotkania zorganizowanego przez Fundację Liderek Lokalnych. Jej wystąpienia słuchały kobiety, na co dzień zasiadające we władzach wielkopolskich gmin, miast i powiatów.

Forum Liderek to cykl spotkań dla kobiet aktywnie działających w samorządach. W pierwszym, inauguracyjnym spotkaniu udział wzięły zarówno te kobiety, które działają dla lokalnej społeczności od niedawna, jak i te, które piastują wysokie stanowiska od lat.

To świetna inicjatywa, bo wygrać wybory to jeszcze nic, prawdziwa praca zaczyna się później, mówiła Dorota Gorzelniak, wójt gminy Przemęt. Jestem wójtem od 15 lat i największym wyzwaniem było poukładanie sobie pracy i znalezienie odpowiednich współpracowników. Udało się, teraz mam fantastyczny zespół, ale wiele bym dała, by wtedy ktoś mi podpowiedział, od czego zacząć.

Dlatego właśnie tematy kolejnych spotkań ustalane będą wspólnie z uczestniczkami.

Polski samorząd się zmienia i to widać na każdym kroku. Dzisiejsi liderzy nie tylko muszą mieć wizję, powinni też być świetnymi menedżerami,mówi Paulina Kirschke, prezes zarządu Fundacji Liderek Lokalnych.Na nasze spotkania będziemy zapraszać ekspertów z różnych dziedzin, aby wspólnie zastanawiać się, jak podejść do wyzwań, przed którymi stoi lokalny samorząd.

Kolejne spotkanie z cyklu Forum Liderek odbędzie się w grudniu w Warszawie.

Pierwsze Forum Liderek już 12 października w Poznaniu!

Forum Liderek to cykliczne spotkania organizowane przez Fundację Liderek Lokalnych. Na pierwsze spotkanie zaprosiłyśmy przedstawicielki wielkopolskich powiatów, miast i gmin – razem będziemy zastanawiać się m.in co powinno się zmienić w polskich samorządach. Nasze zaproszenie przyjęła m.in. dr hab. Kamilla Marchewka – Bartkowiak z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, która opowie, co to znaczy być liderką w sektorze publicznym.

Więcej informacji o spotkaniu: biuro@fundacjaliderek.pl

Fundacja Liderek Lokalnych wspiera kobiety

Fundacja Liderek Lokalnych wspiera kobiety w działalności publicznej. Organizujemy warsztaty, szkolenia i spotkania dla kobiet, które działają w samorządach i piastują odpowiedzialne stanowiska.

Nadal, mimo że jest lepiej niż jeszcze kilka lat temu, odsetek kobiet w samorządach jest niewielki. Wzrost udziału kobiet w sprawowaniu władzy w samorządach najbardziej widać na stanowiskach prezydentów: z 2 proc. w 2002 r. zwiększył się do 11 proc. w 2014 r. Wójtów kobiet też przybyło: z 7 do 11 proc. Ale największą rolę kobiety odgrywają na stanowiskach sołtysów, gdzie stanowią ponad jedną trzecią. Wśród starostów wciąż jest ich tylko 4,5 proc., wynika z raportu Kobiety w samorządzie.